Kultursamordnare i Jönköpings län

Här listar vi alla kultursamordnare i Jönköpings län.

Aneby

Gunilla Crona
Kulturchef – Aneby kommun
gunilla.crona@aneby.se

Eksjö

Lina Ludvigsson
Antikvarie – Tillväxt & utvecklingssektorn
lina.ludvigsson@eksjo.se

Gislaved

Johanna Tegnvallius
Kulturförvaltningen – Gislaveds kommun
johanna.tegnvallius@gislaved.se

Gnosjö

Carl Storck
Kultursekreterare – Gnosjö kommun
carl.storck@gnosjo.se

Habo

Per Sandberg
Skolchef bitr – Barn och utbildningsförvaltningen
per.sandberg@habokommun.se

Jönköping

Patrik Svanängen
Kulturskolechef – Jönköping Kommun
patrik.svanangen@jonkoping.se

Mullsjö

Jenny Albers
Utvecklingsledare Barn- och utbildning
jenny.albers@mullsjo.se

Nässjö

Anna-Johanna Flintberg
Kultursamordnare – Nässjö kommun
anna-johanna.flintberg@nassjo.se

Sävsjö

Erika Ingwall Musikledare – Barn och utbildningsförvaltningen info.musikskolan@savsjo.se

Tranås

Maria Lundqvist
Producent/handläggare – Tranås Kulturskola
maria.lundqvist@tranas.se

Vaggeryd

Monica Chism,  Kerstin Nordenstam
ReMida – ett kreativt återanvändningscenter
remida@vaggeryd.se

Vetlanda

Erik Bratt
Rektor – Barn och utbildning – Vetlanda kommun
erik.bratt@vetlanda.se

Värnamo

Andreas Westberg
Rektor – Kulturskolan
andreas.westberg@edu.varnamo.se